Нова розробка — нові можливості

00-smallЯк відомо, ІТ-сфера розвивається активніше й дедалі частіше трапляються випадки зламу та викрадення інформації навіть при використанні крипостійких систем захисту. Щоб запобігти цим випадкам та забезпечити більш надійний захист інформації користувача, колективом ЦТОС було розроблено і запатентовано (пат. № 43446) новий механічний автентифікатор, ключовий простір якого складає вже не 214, як у попередника, а 2192 (це при використанні стандартної комплектації) та більше. За своїми характеристиками цей ключ-автентифікатор унікальний не лише в Україні, а й в усьому світі. Ключ складається з об’ємнихсекретних елементів, які можуть мати будь-яку форму та містять кодові отвори, фіксатори та кодові символи, що допомагають користувачеві запам’ятати обраний код у цифро-буквеному вигляді. Все це надає змогу вручну змінювати кодову послідовність та значно полегшує процес набирання і запам’ятовування її.

Така будова ключа надає низку переваг:

1. Кодові канали. На відміну від свого попередника, ключ-автентифікатор має об’ємні секретні елементи, в яких може бути кілька кодових каналів. За їх допомогою відбувається зчитування кодової комбінації та подальша генерація паролю.

2. Можливість перекривання певних отворів. На деяких секретних елементах є спеціальні гвинти, за допомогою яких можна перекривати певні канали. Завдяки цьому значно розширюється кількість можливих кодових комбінацій.

3. Фіксатори та кодові символи. На кожному секретному елементі ключа є спеціальні виступи-фіксатори та кодові символи. Вони дозволяють фіксувати кут секретного елемента при повороті відносно інших елементів. На кожній грані елемента нанесені символи, що дозволяють легко запам’ятовувати положення сегмента та допомагають користувачеві безпомилково встановлювати потрібний код.

4. Різноманітність форм. Форма елементів може бути різна: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник та інші багатогранники різного вигляду, навіть асиметричні.

5. Вибір кількості та форми. Користувач на власний розсуд може обирати, скільки секретних елементів міститиме ключ та в якому порядку вони будуть розташовані, якої форми будуть ці елементи, кількість та кут кодових отворів. Він також може самостійно обирати чи потрібно йому перекриватикодові отвори гвинтами (формуючи наприклад довгостроковий ключ) чи ні. Відтак кожен ключ буде унікальним і матиме власний набір кодових комбінацій.

13

6. При викраденні ключа злодій не отримає доступ до паролів користувача, оскільки тільки користувач знає правильне положення секретних елементів, а підібрати код перебиранням майже неможливо.

7. Універсальність застосування ключа. Користувач без будь-яких спеціальних пристроїв може вручну швидко змінювати загальну кількість, послідовність та положення секретних елементів. За допомогою одного ключа можна за давати безліч різних паролів та працювати з необмеженою кількістю пристроїв, що мають вбудований зчитувач кодової комбінації (миша для роботи з комп’ютером, сейф, дверний замок, тощо).
Легкість та зручність користування роблять даний ключ неповторним у галузі інформаційних технологій та захисту інформації.