Ключ ВІК-BAK

Питання по темі «Ключ ВІК-BAK»

Простий на вигляд ключ ідентифікатор-аутентифікатор Бардаченка (BIK-ВАK, Bardachenko Identification Key — Bardachenko Authentication Key), як справжній «золотий ключик», використовується в багатьох пристроях:

На основі ключа ВІК-ВАК в Центрі таймерних обчислювальних систем проводяться фундаментальні та прикладні дослідження, результати більшості з них представлені у вигляді програмно-апаратних комплексів та серійної продукції. З тематикою досліджень Ви можете ознайомитися в розділах «Наукова діяльність» та «Наші статті».

Ключ ВІК-BAK

Ключ ідентифікатор-аутентифікатор Бардаченка (BIK-BAK) складається, в залежності від модифікації, з 12 чи 14 сегментів (пластин), які легко обертаються один відносно іншого та жорстко фіксуються. Кожен сегмент ключа має кодовий отвір.

Неважко переконатися, що 12-ти сегментний ключ дозволяє отримати 4 096 кодових комбінацій, а 14-ти сегментний — 16 384. У випадку дворазового введення ключа в рідер (з різними кодовими комбінаціями) 12-ти сегментний ключ дозволяє отримати 16 777 216 кодових комбінацій, а 14-ти сегментний — 268 435 456. Якщо така кількість кодових комбінацій недостатня для реалізації конкретного алгоритму, то її можливо збільшити, виконуючи введення ключа ідентифікатора-аутентифікатора (з різними кодовими комбінаціями) у рідер ще декілька разів.

Втрата такого ключа не є небезпечною, оскільки після використання він легко змінює кодову комбінацію на іншу. Його можна передавати через третю особу – причому кодову комбінацію ключа повинен знати адресат, її можливо передати адресату за допомогою, наприклад, телефону.

ВІК-ВАК ключ дозволяє обходитися без зв'язки ключів: лише одним ключем можна відчинити багато дверей та забезпечити доступ до принципово різних об'єктів: сейфа, комп'ютера, автомобіля і т. д.

Саме на цю властивість звернув увага мер міста Радома (Польща) Зджислав Мархтновскі після презентації професором Бардаченко В. Ф. ВІК-ВАК технологій: «Винаходи, які Ви продемонстрували, за нашою думкою, можуть здійснити революцію на світовому ринку систем безпеки завдяки підвищенню рівня безпеки при одночасному спрощенні їх експлуатації. Ідея універсального ключа може підвищити рівень комфортності життя мільйонів людей, які з великим бажанням звільняться від обтяжуючих їх зв'язок ключів».

Купити

Купити замок «Кобра» в будівельній компанії Proxima.